-1)-4)-5)-6)
 • POL (1).JPG
 • POL (4).JPG
 • POL (5).JPG
 • POL (6).JPG
 

Pług obracalny lekkiA – wyposażenie podstawowe:

 • wszystkie elementy robocze wykonane ze stali borowej, hartowanej
 • zabezpieczenie śrubowe lub półautomatyczne przeciw kamieniom
 • regulowana szerokość skiby: 30, 35, 40, 45 cm
 • odkładnice pełne lub ażurowe
 • prześwit pod ramą 76 cm
 • rama-profil: 120 x 120 mm
 • rozstaw korpusów 85 cm
 • siłownik obrotu
 • lemiesze 16" z dłutami
B2 – wyposażenie obowiązkowe:

 • mechanizm koła: kopiujący boczny 200/60 R14.5
C – opcje:

 • listwy przedłużające
 • noże tnące
 • krój
 • korpusy przedpłużne


Dane techniczne
Model Szerokość robocza (m) Waga (kg)* Moc (KM) Ilość korpusów (szt.) Wydajność (ha/h) Głębokość robocza max (cm)
POL3 0.90 - 1.35 960 60 - 80 3 0,6 - 1.1 30
POL4 1.20 - 1.80 1150 80 - 100 4 lub 3 + 1 0.8-1.5 30
* Podana waga jest orientacyjna i może odbiegać od rzeczywistej w zależności od wyposażenia i konfiguracji.

Opis

 
KONSTRUKCJA OPTYMALNA

Niezawodność i prostota obsługi zamknięte w solidnej konstrukcji. Nasze pługi łączą w sobie te cechy i z pewnością spełnią Twoje wymagania. Odpowiedni prześwit pod ramą wynoszący 76 cm i rozstaw korpusów 85 cm gwarantują przykrycie nawet znacznej ilości resztek pożniwnych oraz poplonów.
Zastosowanie wysokiej jakości stali pozwoliło na uzyskanie bardzo wytrzymałej konstrukcji przy najniższej w swojej klasie masie całkowitej maszyny. Rama (profil 120x120 mm) ze stali o podwyższonych parametrach, ulepszonej termicznie daje pewność, że pług poradzi sobie nawet w trudnych warunkach.

plug_obracalny_lekki_POL_002.jpg
plug_obracalny_lekki_POL_006.jpg
NOWA GŁOWICA

Nowa konstrukcja głowicy drugiej generacji pługów obrotowych wychodzi naprzeciw rosnącym wymaganiom. Pług sprosta trudnym warunkom współpracując z nowymi typami ciągników. Bezobsługowa praca przez lata to zasługa trzpienia obrotu o zwiększonej średnicy wykonanego w opatentowanej technologii, osadzonego na układzie bliźniaczych łożysk igłowych. Za płynny obrót pługa odpowiedzialny jest umiejscowiony za wieżyczką siłownik obrotu. Do wyboru belka zaczepowa II lub III kategorii dla najlepszego dopasowania do Twojego ciągnika. Dodatkowo, by optymalnie przenieść środek ciężkości pługa w kierunku ciągnika, belka może być zblokowana w jednej z czterech pozycji.

EKONOMICZNY W KAŻDYM WZGLĘDZIE

Lekka konstrukcja to mniejsze zużycie paliwa, a więc niskie koszty na start. W połączeniu z długą żywotnością podzespołów roboczych to niskie koszty eksploatacji. AGRO-MASZ wykorzystuje w produkcji swych pługów zaawansowane technologie obróbki stali dla uzyskania optymalnej wytrzymałości podzespołów roboczych. Różnica niewidoczna dla oka, lecz odczuwalna z każdą godziną pracy w polu.

plug_obracalny_lekki_POL_003.jpg
plug_obracalny_lekki_POL_004.jpg
ZMIENNA SZEROKOŚĆ NA ZMIENNE WARUNKI

Wydajność orki oraz poziom spalania ciągnika zależą w dużej mierze od szerokości roboczej pługa. Szerokość orki w naszych pługach zmienić możesz w prosty sposób przez zmianę położenia śruby regulacyjnej, która określa szerokość pracy każdej skiby. Bez zbędnego wysiłku dostosowujesz szerokość roboczą pługa do mocy i typu ciągnika. Czterostopniowa skala skokowej regulacji szerokości pracy każdego korpusu o wartościach 30, 35, 40, 45 cm daje duże możliwości.

REGULACJA POPRZECZNA ZAWSZE RÓWNOMIERNA

Kąt nachylenia pługa ustawia się odrębnie dla każdej strony. Gwarantem równomiernej pracy lewych i prawych korpusów jest prosty układ śrub umiejscowionych przy głowicy maszyny. Ustaloną pozycję (kąt) pracy korpusów lewych i prawych blokujemy przez zabezpieczenie uchwytów zawiasowych.

plug_obracalny_lekki_POL_005.jpg
plug_obracalny_lekki_POL_008.jpg
DOBRZE ZESTROJONE ZABEZPIECZENIE

Na każdy typ gleby, w warunkach pól niezakamienionych lub zakamienionych nieznacznie, najskuteczniejszym oraz tanim rozwiązaniem jest zabezpieczenie korpusów przed uszkodzeniem śrubami zrywalnymi lub zabezpieczeniem półautomatycznym.

Zabezpieczenie półautomatyczne oparte jest na 2 sprężynach. Sprężyny amortyzują uderzenia do pewnego stopnia natomiast gdy pojawi się większa przeszkoda, korpus wyskakuje ze swojego położenia roboczego. Aby korpus wrócił na swoje miejsce należy cofnąć pług zapierając korpusem o glebę.

KORPUSY I ODKŁADNIE DOKŁADNIE TAKIE JAK POTRZEBUJESZ

Konstruowany by sprawdzić się w głębokiej orce od 15 do 35 cm dla szerokości roboczych w zakresie 30 – 45cm na każdą skibę. Nasze korpusy sprawdzają się nawet przy prędkościach dochodzących do 10km/h. Praca każdego korpusu daje efekt wyrównanych krawędzi bruzd przy pełnym odwróceniu każdej skiby nawet przy dużej ilości resztek organicznych. Duża w tym zasługa cylindryczno-śrubowych odkładni, które stawiają niewielkie opory dodatkowo wydatnie wpływając na zmniejszenie zużycia paliwa. Standardowo montowane na każdym korpusie listwy ścinające sprawdzają się na glebach z dużą ilością resztek pożniwnych, nie zmniejszając prześwitu między korpusami jak w przypadku stosowania przedpłużków, a tym samym nie powodują ryzyka zapychania się maszyny.

plug_obracalny_lekki_POL_007.jpg
plug_obracalny_lekki_POL_011.jpg
STABILNE PROWADZENIE

Mocne koło gumowe mocowane za ostatnią sekcją roboczą pługa stabilizuje pracę maszyny i pewnie utrzymuje zadaną głębokość roboczą ograniczaną na skali regulacji za pomocą śruby.

Wyposażenie opcjonalne

 
LISTWY PRZEDŁUŻAJĄCE

Podczas orki długoletnich ugorów, łąk czy pastwisk, niezwykle przydatne okazują się listwy przedłużające montowane na odkładnicach.

opcja28.png
opcja30.png
NOŻE TNĄCE

Coraz częściej wybierane przez rolników jako tańszy zamiennik kroju talerzowego.

KRÓJ

Talerze karbowane o średnicy 500mm zarówno dla modeli z zabezpieczeniem śrubowym jak i resorowym poprawiają wydatnie efekt wizualny pracy pługa. Odcinając skibę od calizny kroje talerzowe warunkują najdokładniejsze odwrócenie skiby pozostawiając czystą bruzdę o gładkich ścianach. Również w wyniku działania krojów zwiększony jest efekt przykrycia resztek pożniwnych. Jak każdy element roboczy również kroje zabezpieczone są przed narażeniem na uszkodzenie w ciężkich warunkach glebowych. W tym przypadku rolę bezpiecznika stanowi sprężyna z regulowaną siłą docisku. Natomiast w uzyskaniu optymalnej pozycji roboczej kroju talerzowego pomagają zębate kostki regulacyjne.

opcja27.png
opcja22.png
KORPUSY PRZEDPŁUŻNE

Chcąc uzyskać najpełniejszy efekt zmieszania z ziemią i przykrycia resztek pożniwnych pług może zostać doposażony w komplet przedpłużków. Ustalenie optymalnej pozycji ich pracy umożliwia wielostopniowa regulacja skokowa. Położenie przedpłużków zmieniamy w prosty sposób za pomocą śruby regulacyjnej, którą blokujemy położenie przedpłużka. Każdy przedpłużek posiada uniwersalne i popularne zabezpieczenie przeciążeniowe w postaci śruby zrywalnej. Każdy pojedynczy uchwyt przedpłużka montowany jest do kieszeni korpusu głównego co gwarantuje, że geometria pracy przedpłużka będzie tożsama z charakterystyką pracy korpusu, na którym jest zamontowany. Przedpłużki szczególnie dobrze sprawdzają się w pracy na ścierniskach kukurydzianych. Gdy użytkownik uzna, iż satysfakcjonujący efekt pracy daje zastosowanie listew ścinających szybko może zdemontować przedpłużki i wrócić do poprzedniej konfiguracji.

DODATKI

 
Katalog częściGaleria
Dane Techniczne
Opis
Wyposażenie Opcjonalne
Dodatki