Продукты
# Products

Наши машины

RUNO SN - Agregat podorywkowy z wałem oponowym

A – podstawa maszyny:

  • trzy rzędy zębów z zabezpieczeniem sprężynowym
  • elementy robocze do pracy płytkiej o szerokości 80 mm + podcinacze
  • rząd talerzy zagarniających 460 mm
  • stopki podporowe (do wersji składanej hydraulicznie)
  • wał oponowy z kół 185/65 15 z hydrauliczną regulacją głębokości
  • sprzęg do połączenia z siewnikiem nadbudowany SN300.
  • ekrany boczne

C - opcje:

  • wał tnący 380 mm z hydraulicznie regulowaną głębokością pracy
  • zestaw znaczników hydraulicznych  

ModelSzerokość (m)Waga (kg)*Moc (KM)Ilość zębów (szt.)Wydajność (ha/h)Głębokość robocza max (cm)
RUNO SN 30 3.0 2560 140 10 2.4 25

* Podana waga jest orientacyjna i może odbiegać od rzeczywistej w zależności od wyposażenia i konfiguracji.


UPRAWA UPROSZCZONA

Agregat podorywkowy RUNO został przystosowany do pracy z siewnikiem nabudowanym SN i zbiornikiem frontowym IKAR. Taki zestaw pozwoli na intensywną uprawę, nawożenie i siew za jednym przejazdem.


WAŁ NOŻOWY

Zadaniem wału tnącego jest rozdrabnianie słomy i resztek pożniwnych. Pozwala to na dokładniejsze wymieszanie gleby podczas uprawy. Noże wału ostrzone są obustronnie i wykonane są z wytrzymałej stali oraz dodatkowo ulepszone za pomocą obróbki cieplnej. Takie wykonanie pozwoli na długą pracę bez przestojów. Głębokość pracy regulowana jest za pomocą siłowników hydraulicznych.ZĘBY

Zestawienie zębów w trzech sekcjach z obustronnymi lemieszami oraz długą odkładnią zestrojoną pod odpowiednim kątem do podłoża pozwoli uzyskać równomierne i intensywne wymieszanie resztek pożniwnych. Pazury wyposażone są w adaptery pozwalające na aplikowanie nawozu doglebowo na wybraną głębokość. 


ZABEZPIECZENIE ZĘBÓW

Na każdy typ gleby, w warunkach pól niezakamienionych lub zakamienionych nieznacznie, najskuteczniejszym rozwiązaniem jest stosowany przez nas system podwójnych sprężyn zabezpieczających każdy pazur.

TALERZE WYRÓWNUJĄCE

Efekt lepszego wymieszania oraz wyrównania uprawianego pasa możliwe są dzięki pracy zębatych talerzy zestawionych przeciwlegle i mocowanych na ramionach zabezpieczonych elastomerami.

EKRANY BOCZNE

Aktywne ekrany umiejscowione na skraju obu sekcji talerzy ograniczają strefę odkładania ziemi przez talerze skrajne zapobiegając powstawaniu kolein na łączeniach przejazdów. Na wypadek nadmiernego zagłębienia lub natrafienia na dużą przeszkodę uchwyty ekranu mocowane są do ramy za pomocą połączeń pływających, umożliwiających ekranom uchylenie się w górę podczas kolizji.


WAŁ OPONOWY

Regulowany hydraulicznie wał oponowy służy do zagęszczania spulchnionej gleby gwarantując bardziej równomierne wschody. Duże znaczenie ma fakt, że elastyczna guma jest mało podatna na oblepianie glebą. Poza tym wał spełnia również funkcję transportową agregatu.


GŁOWICA ROZDZIELAJĄCA

Głowica rozdziela materiał nawozowy, które następnie trafia do adapterów umieszczonych na pazurach agregatu.


ADAPTACJA DO PRACY Z SIEWNIKIEM SN

Agregat RUNO został wyposażony w wydźwig hydrauliczny, który pozwala na połączenie agregatu z siewnikiem SN.Znaczniki śladów zamontowane na ramie agregatu ułatwiają właściwe pozycjonowanie zestawu uprawowo - siewnego podczas pracy.Odciąg hydrauliczny łączący agregat z siewnikiej jest sterowany hydraulicznie co ułatwia ustawienie siewnika we właściwym położeniu.

WAŁ TNĄCY 380 MM Z HYDRAULICZNIE REGULOWANĄ GŁĘBOKOŚCIĄ PRACY